Dank voor de waardering!! Naast het promoten van mezelf

is het doel van CobusWindsurfWorld het laten zien dat wedstrijdsurfen niet alleen iets is voor topsurfers, maar voor iedereen die wel aardig kan surfen en het leuk vindt om samen met surfvriendjes een baantje om een paar boeien te varen. Zelfs als je al wat ouder bent zoals ik.
Waarom zou je eerst “eredivisiewaardig†moeten zijn voordat je een regiocupje mag varen? Tijdens mijn eerste wedstrijden werd ik na één rondje varen “gedubbeld†door de kopgroep.

Dat maakt niet… uit iedereen vaart op zijn of haar eigen niveau naar beste kunnen. Na een tijdje merk je opeens dat je stukje bij beetje beter wordt…. en juist dat geeft de voldoening.
Slalom en Formula zijn geweldig leuke wedstrijdvormen waar je veel van kunt leren… vaartechnisch, mentaal, taktisch, materiaalkennis. De afgelopen vier wedstrijdjaren heb ik veel meer opgestoken dan de twintig jaar daarvoor dat ik recreatief wat op de plassen heen en weer surfde.

Overigens vind ik het persoonlijk jammer dat soms het formulavaren wordt afgeschilderd als een zeer specialistische wedstrijddiscipline waar je je als recreant maar niet aan moet wagen.

Ik geniet juist het meeste van het heerlijk in het zomerzonnetje varen met een constant minimaal windje van 8 tot 10 knopen. En dat red je niet met een dikke freerider of slalomboard.
Natuurlijk is voor de eerste keer meedoen aan een surfwedstrijd spannend.

Om voor anderen die stap wat makkelijker te maken heb ik bij
“Wedstrijdtips†allerlei praktische tips en weetjes op een rij gezet die ik in de afgelopen jaren heb geleerd. Bij
“Surfnieuws†zet ik de wedstrijdnieuwtjes en aankondigingen en mijn persoonlijke ervaringen vertel ik in verslagjes op mijn
“Weblogâ€. Ik hoop dat jullie de site leuk vinden en er wat aan hebben.
